Şişme bebek bilecik

Bilecik ili, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan bir ildir.
 
Şeyh Edebali’nin türbesi buradadır. Bilecik, Marmara Bölgesi’nin güney doğusunda yeralmaktadır. İlginç olarak Türkiye’de dört bölgede de toprakları olan tek şehirdir. Bilecik Marmara, Karadeniz, İçanadolu ve Ege Bölgelerinin kesiştiği noktadadır. Şehir en eski bilinen adları Agrilion ve Belekoma’dır. Bilecik, Osmanlı İmparatorluğu’ nun kurulduğu topraklardır. Sakarya Nehri’nin etrafında toprakları olan şehrimiz antik çağlardan dünümüze değin tarihin her döneminden izler almıştır. Zengin dereleri, gölleri, ormanları ve maden ocakları ile ayrı bir özellik taşır.

Şişme bebek, şişme kadın, şişme bayan, şişme manken ve şişme erkek çeşitlerini ve resimlerini online olarak şişme bebek satış sitemizde bulabilirsiniz. Şişme bebek, şişme kadın, şişme bayan, şişme manken ve şişrme erkek modellerinin en ucuz fiyatı ile teslimatta ödeme yaparak ister adres teslim, istersenizde kargo şubesinde teslim alarak gizli paket içinde hediyelik eşya olarak teslim alarak ödeme yapabilirsiniz.

Dilerseniz şişme bebek siparişlerinizi şişme bebek danışma hattımız olan 0535 439 77 31 & 0216 337 47 37 veya 0541 230 97 47 nolu çağrı merkezi’mizi arayarak günün her saatinde 7 gün 24 saat çekinmeden telefonla arayarak sipariş edebilirsiniz.

şişme bebek bilecik

2010 TUIK verilerine göre ilimizde merkez ilceyle beraber 8 ilce, 7 belde ve 243 köy vardir. Ilcelerimiz: Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar,Osmaneli,Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar dır.Bilecik ili, ilçeleri ve köyleri, ülke bütünlüğünün temini bakımından, Kayı Boyunun, Orta Asya’dan, MS 720 yılında, 400 çadırla gelip yerleşmesi bir başlangıç ve sınırlandırma olarak alınırsa, bugün, hepimizin ayrılmaz bir parçası olduğumuz, tamamı oğuz boylarından Türkiye Cumhuriyetine hayat veren, bir ölçüde, Devletimizin varlığına, kültürümüzün gelişmesine, tek ve ortak Türk kültürünün hayat bulması ve gelişmesine temel sağlayan, şüphe, tereddüt ve zihin karışıklığı ortaya çıkartmayacak, bariz bir şekilde, bütün insanlara hayat veren imkanlara sahiptir. . Bu çalışma çiçekleri toplayarak, bir çiçek çelengi, ortaya çıkartmak için gerçekleştirilmiştir. Oğuz Kağan Destanı’na göre Oğuzlar, 24 koldan oluşan Orta Asya kökenli en kalabalık Türk boyudur. Günümüzde Türkiye’de yaşayan nüfusun çoğunluğu, muhtemelen tamamı, coğrafik farklılıklarla değişik ad ve nitelemelere sahip olmalarına rağmen, oğuz boylarındandır. Birçok durumda, Türkiye’nin tamamı oğuz soyundandır ifadesi kullanılabilmektedir. Oğuzlar, 7. yüzyıl civarında konar-göçer bir yapıyla yer değiştirmeye başlamışlar, Türkiye’de (Selçuklular, Osmanlılar, diğer Türkmen beylik ve boyları), yaşayan Türklerin de atası sayılmaktadırlar (Vikipedia Özgür Ansiklopedi). Oğuz boyları: 24 Oğuz boyunu önce iki kolda (Bozoklar ve Üçoklar) daha sonra Oğuz Han’ın 6 oğluna ve son olarak da onların 4 oğluna ayırmaktadır(Vikipedia Özgür Ansiklopedi).
 
Bozoklar Gün Han: Kayı • Alkaevli • Bayat • Karaevli Ay Han: Yazır • Döğer • Dodurga • Yaparlı Yıldız Han: Avşar • Beğdili • Karkın • Kızık Üçoklar Gök Han: Bayındır • Çavuldur • Çepni • Beçenek Dağ Han: Salur • Ulayundluğ • Eymür • Yüreğir Deniz Han: İğdir • Büğdüz • Yıva • Kınık
 
Osmanlı Devletini kuranlar, Anadolu Selçuklu Devletine kuvvet vermiş ve ondan kuvvet almıştır. Süleyman Şah komutasındaki büyük kayı kütlesinin, 1227 yılında Anadolu’ya geldikleri belirtilmektedir. Süleyman Şah Fırat Nehrinden geçerken boğulmuş gelenlerin bir kısmı Erzurum ve Erzincan civarına, bazıları, Suriye ve bazıları geri dönerek ana yurtlarına gitmiştir. Anadolu Selçuklu Devleti hükümdarı Alaeddin Keykubad, 50.000 kişi olan Kayıları Ankara’nın batısındaki Karacadağ bölgesine yerleştirmiştir (Vikipedia Özgür Ansiklopedi).
 
Osmanlı Devleti Türk-İslam Devleti olarak nitelenmekte, 1299-1923 tarihleri arasında Devlet-i Aliyye-yi Osmaniyye adı ile bilinmektedir. Kurucuları, Oğuzların Bozok kolunun Kayı boyundan olan Osman Gazi’dir. Osmanlı Devleti, Bilecik ilinin Söğüt ilçesinde ve yaylak olarak da Domaniç’de kurulmuştur.
 
Osman Gazi, babası Ertuğrul gazi(bey) ile Söğüt, Bilecik Yarhisar ve İnegöl,Yenişehir bölgesine gelmiş, Selçuklu sultanlarının yanında yer almış zafer kazanmalarını sağlamıştır.
 
Babası Ertuğrul gazi, 90 yaşında 1281 yılında ölünce,aşiret tarafından 23 yaşında iken Osman Bey, Devlet Başkanı olarak seçilmiştir.
 
Ahilik teşkilatı önderi, 1206 yılında Karamanda doğan, Türk Birliğinin kurulması, gelişmesi ve sonsuza kadar var olması konusunda, Tüm Kayı erenlerine feyiz kaynağı olan, Osman Gazinin misafir kaldığı, dini ve idari konularda sık sık görüşlerini aldığı Edebali “Toprağa bağlanın. Suyu israf etmeyin. Mirasınızın sağlam kalmasına dikkat ediniz. Veriniz, cömert olunuz, elleriniz yumuk kalmasın. İlim sahiplerini koruyunuz. Ağaç dikiniz. Ödünç aldığınızı fazlasıyla iade ediniz. Kuranı-Kerimi güçlü olmak için okuyunuz. Bağınızı bahçenizi viran bırakmayınız. Hadis ezberleyiniz. Bildiklerini öğretenler unutmazlar. Asıl ölüm ilimden payını almayanlaradır. Faydalı ile faydasızı bilenler bilgi sahibidirler” öğütlerinde bulunmuştur .
 Bozüyük Bozüyük Frigler döneminde oluşmuş bir yerleşim merkezidir. 1908’den sonra Ertuğrul Livası’na bağlanarak Kaza merkezi yapılmıştır. Bozüyük Bilecik’in il olması ile birlikte 1924 yılında ilçe statüsüne kavuşturulmuştur. Bozüyük ilçesi bir çok fabrikasıyla üretim merkezi durumundadır. Gölpazarı Bizanslılar döneminde Harmankaya Tekfurluğu’na bağlı olan Gölpazarı, Osman Gazi tarafından alınmıştır. Gölpazarı kuruluşundan itibaren sıra ile Resulşel, Dönen ve Akçaova (Akçaoba) adlarıyla anılmış, son olarak Gölpazarı adını almıştır. Gölpazarı civarında meyvecilik yaygındır. İnhisar İnhisar önceleri Söğüt’e bağlı bir bucak iken mütevazı nüfusuna rağmen coğrafi konumu dikkate alınarak 1991 yılında ilçe yapılmıştır. Osmaneli Osmaneli çok eski bir yerleşim yeridir; Trakyalılar, Romalılar ve Bizans’a ait kalıntılar bunu göstermektedir. İlçede her yıl karpuz festivali düzenlenmektedir. Pazaryeri Pazaryeri’nde ilk yerleşim 1273 yılında olmuştur. Pazaryeri’nde hediyelik ve turistik toprak ev eşyası ve ağaç eşya yapımcılığı da sürdürülmektedir.Ünü civar illere yayılmış olan pazaryeri bozası çok lezzetlidir. . Ayrıca bira mayası üretimi için kullanılan şerbetçiotu bitkisinin Dünya’da en kaliteli yetiştirildiği bölge Pazaryeri’dir.

Bilecik panaroması Söğüt Söğüt, Ertuğrul Gazi tarafından bir kuşatma ve mücadele sonucunda 1232 yılında Bizanslılardan alınmıştır. Ertuğrul Gazi Türbesi’nin de içinde bulunduğu ilçe önemli bir turizm merkezidir.Her yıl Söğüt şenlikleri düzenlenmekte ve çok büyük katılım olmaktadır. Yenipazar Eski adı Kırka olan Yenipazar, Cumhuriyetten önce Bolu’nun Göynük ilçesine bağlıydı. 1926’da bucak olarak Gölpazarı’na bağlanmış, 1988’de de ilçe olmuştur.

Site Haritası

Mağaza Adresimiz: Söğütlü çeşme caddesi, No:186 Aliye kadın işhanı, Kat:1 Kadıköy / İstanbul

Adres Tarifi: Söğütlü çeşme caddesi katlı otopark karşısı, Kadıköy itfaiyesinin arka caddesi, Papuç ayakkabı üstü

Telefon: 0216 337 47 37 - Gsm 0535 439 77 31